Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 19:00

DAR POMORZA

Nadmorska Kolej Wąskotorowa w miniaturze

Buczek mgłowy z wyspy Kobba Klintar

Skala 1:1

Ratusz Miejski w Kołobrzegu

Aktualności

Oficjalnie połowa wakacji już za nami. Lipiec w tym roku był bardzo upalny. Zapowiada się kolejny piękny miesiąc, a już na pewno... cudownie się rozpoczyna! Podczas letniego urlopu nad naszym pięknym polskim morzem warto zajrzeć do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Czeka tu na Państwa wycieczka z animatorem, wzdłuż polskiego wybrzeża. A to wszystko w miniaturze, zachowane w skali 1:10, co pozwala dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. Nie brakuje u nas również orzeźwienia! Każdego dnia dbamy o to, by zapewnić Państwu skrawek cienia na te jakże upalne dni. A z pomocą przychodzą desery lodowe, kawa mrożone i wiele, wiele innych pyszności!


Zapraszamy codziennie, od 10:00 do 19:00, do zobaczenia!

Już od 80 lat na dnie morza spoczywa najsłynniejszy z polskich okrętów podwodnych ORP ORZEŁ. Z niewyjaśnionych do dziś przyczyn ORP ORZEŁ zaginął wraz z całą załogą podczas patrolu na Morzu Północnym na przełomie maja i czerwca 1940 roku. Poszukiwania okretu prowadzone są od wielu lat. Prowadziły je zarówno okręty Marynarki Wojennej, jak ekspedycje cywilne. Niestety, dotychczas nie udało się odnaleźć zaginionej legendy. Jak zapewniają badacze - poszukiwania ORP ORZEŁ będą kontynuowane aż do skutku.

 

Minaturę ORP ORZEŁ możecie Państwo zobaczyć w naszym Parku codziennie od 10.00 do 19.00

Zapraszamy.

Zastanawialiście się może, jak dbamy o bezpieczeństwo w Parku Miniatur? Mając na uwadze zdrowie Wasze oraz naszych pracowników w związku z epidemią COVID-19 wprowadziliśmy kilka zasad. Każda osoba korzystająca z oprowadzenia przez przewodnika zobowiązana jest do zasłaniania ust i nosa. Zgodnie z obecnymi przepisami korzystanie z maseczek obowiązuje także w pomieszczeniach. Przed samym wejściem, a także  przy punktach gastronomicznych Parku Miniatur rozstawione są punkty do dezynfekcji rąk. Stoliki w Bistro są regularnie dezynfekowane. To tylko kilka punktów, dzięki którym możemy poczuć się bezpiecznie i wciąż podziwiać piękno latarni morskich z całego polskiego wybrzeża. Stosowanie się do zasad nie zawsze jest komfortowe, ale pamiętajcie - zdrowie jest najważniejsze!

 

Park Miniatur otwarty jest dla Was codziennie od 10:00 do 19:00. Zapraszamy!

Falochron w Gdańsku, wybudowany w latach 30. XIX wieku, został odnowiony  na początku XXI wieku. Remont zachodniego pomostu zakończono w 2006 roku. Na końcu falochronu stanął znak koloru zielonego, nawiązujący wyglądem do czerwonej latarni wejściowej na falochronie wschodnim.

Światła pozycyjne powinny umożliwiać wejście do portu w nocy oraz w warunkach słabej widoczności w ciągu dnia. W transporcie morskim kolor zielony jest pokazany po prawej stronie statku (sterburta), a czerwony po lewej (bakburta). System ten został opracowany pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii, aby zapobiec wypadkom na morzu.

Zapraszamy codziennie od 10.00 do 19.00!

W naszym Parku można podziwiać nie tylko unikatowe miniatury, ale również przepiękne kwiaty. Dzięki słonecznej pogodzie nasze surfinie, gazanie i pelargonie rozkwitły całą pełnią swoich kolorów i zapachów. Te zdjęcia nie odzwierciedlają ich piękna - to tylko przedsmak tego, co można zobaczyć w Parku.

Zapraszamy codziennie od 10.00 do 18.00!

Maj rozpieszcza nas letnią pogodą. Promienie słońca prawie w ogóle nas nie opuszczają, czuć lekki powiew ciepłego wiatru. Idealne warunki, żeby odpocząć i wybrać się na spacer do Parku Miniatur. Nasze miniatury zobaczycie w towarzystwie przepięknej zieleni która dodaje uroku całej podróży.

Zapraszamy w podróż wzdłuż polskiego wybrzeża, od Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej, tylko w naszym Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu.


Park Miniatur czynny jest codziennie od 10:00 do 18:00.

Czas na dobre wiadomości! Już od poniedziałku 4 maja otwieramy Park Miniatur! Pozwól sobie na odrobinę normalności i wyrusz na spacer po miniaturowym wybrzeżu.

 

Aktualnie ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie Parku odbywać się będzie jedynie indywidualnie. Prosimy pamiętać o środkach ochrony osobistej, takich jak maseczki.

 

Serdecznie zapraszamy od 4 maja! Codziennie od 10:00 do 18:00!

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie oraz dla miłego towarzystwa oczywiście Panów, do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu na wspaniałą romantyczną wycieczkę wzdłuż polskiego wybrzeża oraz na pyszną aromatyczną kawę.

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej  składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze  i byście zawsze czuły się doceniane.

Park Miniatur czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00.

Tym razem "zimowy" sezon był bardzo łagodny i słoneczny. Śnieg lepiej pasuje w górach,więc nikt tak narawdę za nim nad morzem nie tęskni. Nasz Park Miniatur warto odwiedzić przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Można podziwiać 47 miniatur i eksponatów, takich jak Katedra w Kamieniu Pomorskim, statek - muzeum Dar Pomorza i oczywiście WSZYSTKIE latarnie morskie na polskim wybrzeżu. Ciekawe historie o poszczególnych modelach opowiedzą nasi animatorzy.

Czekamy na Twoją wizytę!

Otwarte codziennie od 10 do 17!

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe, warto spędzić je aktywnie i ciekawie najlepiej nad polskim morzem.
Zapraszamy wszystkich, do aktywnego wypoczynku i odwiedzenia naszego Parku Miniatur Latarni Morskich podczas feri!
Postaramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Park czynny jest codziennie od godziny 10:00 - 17:00!

Serdecznie zapraszamy!

Rok 2020dopiero się rozpoczyna, więc jest to dobry moment, aby rzucić okiem na 2019 rok.

Po łagodnej zimie nastąpiło długie i słoneczne lato z wieloma zadowolonymi gośćmi, którzy odwiedzili nasz park i którym chcielibyśmy bardzo podziękować.

W czerwcu 2019 roku zaprezentowaliśmy dwie nowe miniatury. Jedną z nech jest rezydencja rodu von Magnis w Bożkowie. Piękny zamek, który został szczegółowo odtworzony w ciągu 17 miesięcy przez 17 konstruktorów modeli. Zaprezentowaliśmy również miniaturę Bałtyckiego Krzyża Nadziei. W Pustkowie, około 100 metrów od morza, można podziwiać wierną kopię krzyża postawionego na Giewoncie w polskich Tatrach.

W sumie możesz teraz podziwiać z nami 47 miniatur i eksponatów, a my mamy już plany na 2020 rok.

Czekamy na Twoją wizytę!

Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym 2020 Roku

życzą właściciele Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

wraz z zespołem!Jesień powoli dobiega końca. Drzewa zrzuciły liście, a przyroda przygotowuje się na zimę. Również w tym sezonie warto odwiedzić nasz miniaturowy park latarni morskich w Niechorzu. W niespełna 45 minut zwiedzą Państwo wszystkie latarnie wraz z animatorem. Warto zajść do naszego sklepu z pamiątkami, w którym można znaleźć  wyjątkowy prezent na Boże Narodzenie, rozgrzać się aromatyczną kawą lub pysznym grzanym winem, a następnie wybrać się na spacer po plaży.

Otwarte codziennie od 10 do 17!

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku tworzy nam listopadowy długi weekend. Warto wykorzystać ten wolny czas w atrakcyjny sposób. Zapraszamy do Parku Miniatur w Niechorzu. Czeka tu na Państwa wycieczka z animatorem, wzdłuż polskiego wybrzeża. A to wszystko w miniaturze, zachowane w skali 1:10, co pozwala dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły.

 

W dniu 11 Listopada(Narodowe Święto Niepodległości) czekamy na Was od 10:00 do 17:00!

Serdecznie zapraszamy!

Do Parku Miniatur zawitało jesienne słońce. To dobry czas, by odwiedzić Park i zobacz przepiękny świat miniatur w jesiennych barwach. Gdy temperatura na zewnątrz nieco się obniży, można delektować się aromatyczną kawą lub grzanym winem.

Czas letni kończy się w dniu 27 października 2019 o godzinie 03:00. Zegar zostanie przestawiony o 1 godzinę do tyłu o tej godzinie.

Zapraszamy serdecznie codziennie od 10:00 do 17:00.

386 wpisów - strona 1/26