Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 17:00

DAR POMORZA

Nadmorska Kolej Wąskotorowa w miniaturze

Buczek mgłowy z wyspy Kobba Klintar

Skala 1:1

Ratusz Miejski w Kołobrzegu

Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie oraz dla miłego towarzystwa oczywiście Panów, do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu na wspaniałą podróż wzdłuż polskiego wybrzeża, oraz na aromatyczną kawę i pyszne grzane wino.


Chcemy przedstawić Państwu wyjątkowe kobiety. Kobiety na służbie w polskich latarniach morskich. Kobietą latarnik o najdłuższym dwudziestoletnim stażu zawodowym była pani Weronika Łozicka "latarniczka" z latarni morskiej Stilo. Alina Żuchowska z Jarosławca, jako latarnik przepracowała osiemnaście lat. Trzecią pod względem stażu pracy, była pracownica latarni morskiej w Niechorzu pani Małgorzata Brodnicka.

Kobiety - "latarniczki" potrafią bez zadyszki pokonać dwieście krętych schodów prowadzących na wieże latarni, znają międzynarodowy kod morski, potrafią obsługiwać radiotelefon, umieją wymienić ogromną tysiąc watową żarówkę. Po raz kolejny udało się udowodnić, że w typowo męskim zawodzie kobiety doskonale sobie radzą i nie potrzebują taryfy ulgowej.

 

8 marca wszystkie Panie  otrzymają 10% zniżki na bilety.

Serdecznie zapraszamy od 10:00 do 17:00.