Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 17:00

Nadmorska Kolej Wąskotorowa w miniaturze

Ratusz Miejski w Kołobrzegu

Aktualności

Dokładnie o godzinie 8:49 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Jednak pogoda temu zaprzecza - słoneczko grzeje tak, jak w środku lata, drzewa wciąż mają zieloe liście. To idealna pogoda na spacery nad morzem, ale nie tylko. To świetna okazja, aby odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich i odbyć wędrówkę szlakiem latarni morskich.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

31 sierpnia to ostatni dzień wakacji, chociaż my jeszcze je przedłużamy o kolejne dni. Nawet niebo się smuci, że to już koniec - nad Niechorzem zawisły ciemne, deszczowe chmury. Na szczęście wrzesień zapowiada się ciepły i słoneczny, więc zapraszamy Państwa do naszago miniaturowego świata. W towarzystwie naszych animatorów możecie Państwo zwiedzić całe polskie wybrzeże, poznając historię latarni morskich i zabytków Pomorza Zachodniego.

Po spacerze zapraszamy do naszej kawiarni, gdzie czekają na Państwa przepyszne gofry i oczywiście aromatyczna kawa.

Zapraszamy codziennie od 10:00

Jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Latarni Morskich było odsłonięcie przed Latarnią Morską w Niechorzu Pomnika Latarnika.

Twarz latarnika przedstawia oblicze Alfonsa Śmigielskiego - pierwszego polskiego latarnika w Niechorzu w latach 1948 - 1960. Ubiór został odwzorowany z munduru Urzędu Morskiego należącego do innego latarnika ? Stefana Brodnickiego. Na prawym ramieniu rzeźby latarnika znajduje się jaskółka, symbol wolności i marynarzy powracających do domu. Upamiętnia ona również fakt  stworzenia przez Alfonsa Śmigielskiego azylu ? lecznicy dla ptaków, które często podczas lotu, uderzały w szyby laterny, kalecząc przy tym skrzydła.

Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonała Irena Śmigielska, synowa pierwszego powojennego latarnika Alfonsa Śmigielskiego oraz Robert Kwieciński, obecny niechorski latarnik.

"Dopóki bedzie ostatni żagiel na morzu, dopóty będą potrzebne latarnie morskie"

Od kilku lat w Polsce w trzecią niedzielę sierpnia obchodzimy "Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich". Choć rozwój techniki przyniósł zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa żeglugi, same latarnie to nie przeszłość. Uchodzą za najciekawsze obiekty morskiego dziedzictwa kulturowego i stanowią atrakcję turystyczną polskiego wybrzeża.

Wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, te istniejące i te których już nie ma, mogą Państwo zobaczyć w  jednym miejscu. Zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich na znakomitą edukacyjną wycieczkę.

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 18:00

 

15 sierpnia przypada Wniebowzięcie Najświętszej Maryji Panny oraz Święto Wojska Polskiego. Dziękujemy, że postanowiliście Państwo spędzić ten dzień z nami.

Prezentujemy Państwu kilka zdjęć z wczorajszego słonecznego dnia i niezmiennie zapraszamy codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00

Dziś jest ten wyjątkowy dzień!  14.08.2023 r.

Czasem trudno uwierzyć, jak szybko płynie czas... Dziś nasz Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska obchodzi 20. rocznicę! To właśnie dzięki Wam, nasi kochani przyjaciele i goście, nasza podróż stała się niepowtarzalna.
Przez te wszystkie lata przeszliśmy razem przez wiele wyzwań i sukcesów, zawsze trzymając się razem i czerpiąc radość z każdego momentu.
To nie tylko rocznica naszej atrakcji, to także rocznica naszej przyjaźni, współpracy i miłości do tego, co robimy. Bez Was to nie byłoby tak wyjątkowe. Jesteśmy pełni wdzięczności za każdy uśmiech, jaki nam ofiarowaliście.
Niech kolejne lata przyniosą nam jeszcze więcej niezapomnianych chwil i wzruszeń. Razem tworzymy historię, która jest warta opowiadania.
Dziękujemy za te niesamowite 20 lat!

Długo oczekiwane wakacje czas start. Nawet pogoda dopisuje - błękitne niebo, pięknie świecące słońce. Jeśli planujecie Państwo wycieczkę nad polskie morze, to koniecznie zapraszamy do odwiedzin w naszym miniaturowym parku. Nasi animatorzy zabiorą Państwa do świata latarni morskich polskiego wybrzeża, a do tego zobaczą Państwo nasz wspaniały Dar Pomorza, czy zaginiony ORP Orzeł.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub sernik.

Przypominamy, że nasz Park możecie Państwo odwiedzać ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Pierwszy dzień lata to czas, kiedy dłuższe dni, wyższe temperatury i wakacyjna atmosfera wypełniają nasze życie. Dziś rozpoczyna się najcieplejsza pora roku.

Dziś 21 czerwca  rozpoczyna się astronomiczne lato, zwane także letnim przesileniem. Jest to najdłuższy dzień w ciągu roku, który trwać będzie 16 godzin i 46 minut. Jutro natomiast rozpocznie się lato kalendarzowe, które potrwa 93 dni, aż do 22 września.  Lato to ulubiona pora roku wielu osób. W tym czasie dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje, a dorośli planują urlopy wypoczynkowe. Mimo, że astronomiczne lato rozpoczyna się pochmurną pogodą, to mamy nadzieję, że każdy kolejny dzień będzie wypełniony wyłącznie  promieniami słońca.

Serdecznie zapraszamy Państwa do naszego Parku codziennie od 10:00

Już tylko kilka dni dzieli Nas od wakacji. Jeśli planujecie Państwo wyprawę nad polskie morze, to zapraszamy do naszego miniaturowy świata polskich latarni morskich. Od naszych animatorów poznacie Państwo nie tylko historię latarnictwa w Polsce, ale również różne sposoby nawigowania w warunkach dużej mgły.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub lodowe pucharki. Dla naszych najmłodszych Gości mamy nowość - lodowe kuleczki Ice`N`Go. A to wszystko w otoczeniu cudownej zieleni i pięknych kwiatów.

Zapraszamy codziennie od 10:00

Długi majowy weekend już rozpoczęty. Jeżeli nie macie Państwo pomysłu na spędzanie wolnego czasu, zapraszamy do naszego Parku, na spacer w towarzystwie naszych animatorów szlakiem latarni morskich.

A po spacerze zapraszamy do naszej kawiarni na gorącą kawę i pyszne gofry, a także nowość - kuleczki lodowe Ice`N`Go.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Archiwum aktualności