Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 16:00

Skala 1:1

Aktualności
Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe, warto spędzić je aktywnie i ciekawie, najlepiej nad polskim morzem.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego wypoczynku i odwiedzenia naszego Parku Miniatur Latarni Morskich w czasie feri!
Postaramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Park czynny jest codziennie od godziny 10:00 - 16:00!

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkiego Najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia

oraz

szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym 2023 Roku

życzą właściciele

Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

i Pałacowej Bawialni w Kowarach

oraz Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem!

Zimowa odsłona naszych miniatur robi wrażenie!

Dlatego też uzbrojonych w czapki, rękawiczki i aparaty zapraszamy do odwiedzenia naszego Parku.

Park czynny jest codziennie od 10:00 do 16:00.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Niestety, wakacje 2022 dobiegają końca ale na szczęście u nas w Parku Miniatur tego nie widać. Wrzesień zapowiada się ciepły i słoneczny, pogoda dopisuje, co pozwala cieszyć się z uroków lata i spędzać czas na świeżym powietrzu. A jeżeli ktoś z Państwa planuje jeszcze krótki wypad nad morze, to zapraszamy do Parku Miniatur w Niechorzu. W towarzystwie naszych animatorów możecie Państwo zwiedzić całe polskie wybrzeże, poznając historię latarni morskich i zabytków Pomorza Zachodniego.

Po spacerze zapraszamy do naszej kawiarni, gdzie czekają na Państwa przepyszne gofry i oczywiście aromatyczna kawa.

Zapraszamy codziennie od 10.00

Od kilku lat w Polsce w trzecią niedzielę sierpnia obchodzimy "Światowy Dzień Latarnictwa". Choć rozwój techniki przyniósł zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa żeglugi, same latarnie to nie przeszłość. Uchodzą za najciekawsze obiekty morskiego dziedzictwa kulturowego i stanowią atrakcję turystyczną polskiego wybrzeża.

Wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, te istniejące i te których już nie ma, mogą Państwo zobaczyć w  jednym miejscu. Zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich na znakomitą edukacyjną wycieczkę. Dodatkową zachętą do zwiedzania latarni i odwiedzin w Parku niech będzie reportaż Polsat News "Raport na lato" oraz audycja w Jedynce Polskiego Radia.

Link do reportażu: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/raport-16072021_6792926/

Link do audycji: https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3017247,Z-wizyta-w-Parku-Miniatur-Latarni-Morskich-w-Niechorzu

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 18:00

Z wizytą w Parku Miniatur gościła Jedynka Polskiego Radia. Zapraszamy do posłuchania.

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3017247,Z-wizyta-w-Parku-Miniatur-Latarni-Morskich-w-Niechorzu

Zwiedzając nasz Park, możecie podziwiać Państwo wszystkie latarnie morskie z polskiego wybrzeża. Wykonane są one w skali 1:10, dzięki czemu dojrzeć można wszystkie szczegóły i zachwycać się ich pięknem.

A po zwiedzaniu zapraszamy Państwa do naszego sklepu z pamiątkami, gdzie można zakupić ręcznie wykonane ceramiczne figurki latarni morskich.

Serdecznie zapraszamy od 10:00 do 18:00

Dar Pomorza to trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r., który od lat 30. XX w. do lat 80. służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni. Pod polską banderą ?Dar Pomorza?odbył 102 rejsy szkolne, zasłynął jako pierwszy statek w dziejach polskiej bandery handlowej, który opłynął dookoła świat oraz wyszkolił 13 384 studentów.

40 lat temu, dokładnie 4 lipca 1982 roku Dar Pomorza został formalnie wycofany ze służby, a banderę przeniesiono na Dar Młodzieży.Obecnie jako statek-muzeum, cumujący przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim, jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Imponująca sylwetka żaglowca stanowi element na stałe wpisany w miejski krajobraz Gdyni, zaś wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwala poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej.

W naszym Parku możecie Państwo nie tylko zobaczyć Dar Pomorza w skali 1:10 i poznać jego historię od naszych animatorów, ale również również zakupić pamiątki w postaci magnesów lub modeli żaglowca.

Zapraszamy codziennie od 10: do 18:00

Jak co roku, do naszego Parku zawitał nowy model. Tym razem jest to Trębaczka Mgłowa w skali 1:1.

Od zarania dziejów sygnały dźwiękowe ułatwiały statkom i kutrom rybackim żeglugę w warunkach ograniczonej widoczności. Aby ułatwić mężom powrót do domu, ich żony z całymi rodzinami wychodziły na brzeg morza i dźwiękiem trąbki wskazywały im bezpieczną drogę powrotną.

O historii i szczegółach funkcjonowania opowiedzą Państwu nasi animatorzy.

Serdecznie zaprawszamy od 10:00 do 17:00

Jeśli planujesz wycieczkę nad polskie morze, koniecznie odwiedź nasz miniaturowy park. Nasi animatorzy opowiedzą Państwu o pęknych polskich latarniach, o zabytkach Pomorza Zachodniego, a do tego zobaczą Państwo nasz wspaniały Dar Pomorza, czy zaginiony ORP Orzeł. Ponadto na terenie parku można podziwiać unikalne repliki średniowiecznej latarni morskiej czyli Blizy lub gigantycznego buczka mgłowego z wyspy Kobba Klintar. Nie można zapomnieć o miniaturowej nadmorskiej kolei wąskotorowej.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub sernik. A to wszystko w otoczeniu cudownej zieleni i pięknych kwiatów.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Zbliża się długi weekend majowy. Jeśli nie macie Państwo pomysłu, jak ją spędzić, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego miniaturowego parku. Zapraszamy Państwa również do naszej kawiarni, gdzie serwujemy puchary lodowe, znakomite ciasta, pyszną aromatyczną kawę. Przypominamy o możliwości zwiedzania wraz ze swoimi czworonogami!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Park Miniatur czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dużo zdrowia, radości, wiosennego nastroju, samych sukcesów, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą Wszystkim właściciele Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem! ????????

Nasz Park będzie czynny również w okresie świątecznym:
17.04.2022 (Wielkanoc) -> 12:00-17:00
18.04.2022 (Poniedziałek Wielkanocny) -> 10:00-17:00
Serdecznie zapraszamy

Wiosna zawitała również do Parku Miniatur. Słoneczko grzeje coraz mocniej, umilając chwile spędzane na świeżym powietrzu. Jeśli nie macie Państwo pomysłu, jak wykorzystać wiosenne słońce, to zapraszamy na spacer szlakiem latarni morskich.

Park Miniatur czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00

Zapraszamy


Wszystkiego Najlepszego

w nadchodzącym Nowym 2022 Roku

życzą właściciele

Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

i Pałacowej Bawialni w Kowarach

oraz Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem!

Jest i ona - złota polska jesień. W tym roku rozpieszcza nas swoimi barwnymi kolorami i słoneczkiem, grzejącym jak latem. To idealna pogoda na spacery nad morzem, ale nie tylko. To świetna okazja, aby odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. W urokliwych barwach jesieni, ale jednocześnie w promieniach słońca, proponujemy Państwu spacer polskim wybrzeżem - śladem latarni morskich. Zobaczycie u nas Państwo nie tylko latarnie morskie z polskiego wybrzeża, ale również zabytki Pomorza Zachodniego.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00.

415 wpisów - strona 1/28