Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 18:00

Skala 1:1

Aktualności

Zwiedzając nasz Park, możecie podziwiać Państwo wszystkie latarnie morskie z polskiego wybrzeża. Wykonane są one w skali 1:10, dzięki czemu dojrzeć można wszystkie szczegóły i zachwycać się ich pięknem.

A po zwiedzaniu zapraszamy Państwa do naszego sklepu z pamiątkami, gdzie można zakupić ręcznie wykonane ceramiczne figurki latarni morskich.

Serdecznie zapraszamy od 10:00 do 18:00

Dar Pomorza to trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r., który od lat 30. XX w. do lat 80. służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni. Pod polską banderą ?Dar Pomorza?odbył 102 rejsy szkolne, zasłynął jako pierwszy statek w dziejach polskiej bandery handlowej, który opłynął dookoła świat oraz wyszkolił 13 384 studentów.

40 lat temu, dokładnie 4 lipca 1982 roku Dar Pomorza został formalnie wycofany ze służby, a banderę przeniesiono na Dar Młodzieży.Obecnie jako statek-muzeum, cumujący przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim, jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Imponująca sylwetka żaglowca stanowi element na stałe wpisany w miejski krajobraz Gdyni, zaś wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwala poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej.

W naszym Parku możecie Państwo nie tylko zobaczyć Dar Pomorza w skali 1:10 i poznać jego historię od naszych animatorów, ale również również zakupić pamiątki w postaci magnesów lub modeli żaglowca.

Zapraszamy codziennie od 10: do 18:00

Jak co roku, do naszego Parku zawitał nowy model. Tym razem jest to Trębaczka Mgłowa w skali 1:1.

Od zarania dziejów sygnały dźwiękowe ułatwiały statkom i kutrom rybackim żeglugę w warunkach ograniczonej widoczności. Aby ułatwić mężom powrót do domu, ich żony z całymi rodzinami wychodziły na brzeg morza i dźwiękiem trąbki wskazywały im bezpieczną drogę powrotną.

O historii i szczegółach funkcjonowania opowiedzą Państwu nasi animatorzy.

Serdecznie zaprawszamy od 10:00 do 17:00

Jeśli planujesz wycieczkę nad polskie morze, koniecznie odwiedź nasz miniaturowy park. Nasi animatorzy opowiedzą Państwu o pęknych polskich latarniach, o zabytkach Pomorza Zachodniego, a do tego zobaczą Państwo nasz wspaniały Dar Pomorza, czy zaginiony ORP Orzeł. Ponadto na terenie parku można podziwiać unikalne repliki średniowiecznej latarni morskiej czyli Blizy lub gigantycznego buczka mgłowego z wyspy Kobba Klintar. Nie można zapomnieć o miniaturowej nadmorskiej kolei wąskotorowej.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub sernik. A to wszystko w otoczeniu cudownej zieleni i pięknych kwiatów.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Zbliża się długi weekend majowy. Jeśli nie macie Państwo pomysłu, jak ją spędzić, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego miniaturowego parku. Zapraszamy Państwa również do naszej kawiarni, gdzie serwujemy puchary lodowe, znakomite ciasta, pyszną aromatyczną kawę. Przypominamy o możliwości zwiedzania wraz ze swoimi czworonogami!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Park Miniatur czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dużo zdrowia, radości, wiosennego nastroju, samych sukcesów, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół życzą Wszystkim właściciele Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem! ????????

Nasz Park będzie czynny również w okresie świątecznym:
17.04.2022 (Wielkanoc) -> 12:00-17:00
18.04.2022 (Poniedziałek Wielkanocny) -> 10:00-17:00
Serdecznie zapraszamy

Wiosna zawitała również do Parku Miniatur. Słoneczko grzeje coraz mocniej, umilając chwile spędzane na świeżym powietrzu. Jeśli nie macie Państwo pomysłu, jak wykorzystać wiosenne słońce, to zapraszamy na spacer szlakiem latarni morskich.

Park Miniatur czynny jest codziennie od 10:00 do 17:00

Zapraszamy


Wszystkiego Najlepszego

w nadchodzącym Nowym 2022 Roku

życzą właściciele

Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

i Pałacowej Bawialni w Kowarach

oraz Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem!

Jest i ona - złota polska jesień. W tym roku rozpieszcza nas swoimi barwnymi kolorami i słoneczkiem, grzejącym jak latem. To idealna pogoda na spacery nad morzem, ale nie tylko. To świetna okazja, aby odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. W urokliwych barwach jesieni, ale jednocześnie w promieniach słońca, proponujemy Państwu spacer polskim wybrzeżem - śladem latarni morskich. Zobaczycie u nas Państwo nie tylko latarnie morskie z polskiego wybrzeża, ale również zabytki Pomorza Zachodniego.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00.

Niestety, wakacje 2021 dobiegły końca. Na szczęście wrzesień zapowiada się słoneczny, więc zachęcamy Państwa do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas pobytu w naszym Parku nie tylko skorzystacie Państwo z wrześniowych promieni słońca, ale również poznacie historie latarni morskich polskiego wybrzeża. A po spacerze można odpocząć w naszej kawiarni, delektując się pysznymi goframi i aromatyczną kawą.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 18:00.

"Dopóki bedzie ostatni żagiel na morzu, dopóty będą potrzebne latarnie morskie" -uważa Apoloniusz Łysejko, autor i znawca latarni morskich.

Od kilku lat w Polsce w trzecią niedzielę sierpnia obchodzimy "Światowy Dzień Latarnictwa". Choć rozwój techniki przyniósł zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa żeglugi, same latarnie to nie przeszłość. Uchodzą za najciekawsze obiekty morskiego dziedzictwa kulturowego i stanowią atrakcję turystyczną polskiego wybrzeża.

Wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, te istniejące i te których już nie ma, mogą Państwo zobaczyć w  jednym miejscu. Zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich na znakomitą edukacyjną wycieczkę. Dodatkową zachętą do zwiedzania latarni i odwiedzin w Parku niech będzie reportaż Polsat News "Raport na lato".

Link do reportażu: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/raport-16072021_6792926/

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 19:00

Jak ciekawie i aktywnie spędzać czas nad morzem, kiedy nie dopisuje pogoda? Zwiedzając latarnie morskie. Nad Bałtykiem jest ich 15, każda z nich jest inna, każda jest piękna, każdą warto, a nawet trzeba odwiedzić. Tych z Państwa, którzy nie mają możliwości wyprawy szlakiem latarni morskich zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich. O historii każdej latarni opowiedzą Państwu nasi animatorzy, a zachętą do zwiedzania latarni i odwiedzin w Parku niech będzie reportaż Polsat News "Raport na lato".

Link do reportażu: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/raport-16072021_6792926/

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 19:00

1 lipca 1896 r. do użytku oddano pierwszą linię kolei dojazdowych, łączącą Gryfice z Niechorzem. Był to jeden z ważniejszych sposobów lokomocji przed rozwinięciem się przemysłu samochodowego; miała służyć połączeniu małych miejscowości z większymi węzłami kolejowymi w celu transportu towarów i ludzi. Niestety, wraz z rozwojemtransportu samochodowego utrzymanie kolei dojazdowych stało się nieopłacalne, a nadmorska linia kolejowa zaczęła ulegać stopniowej dewastacji. Dzięki staraniom Gminy Rewal udało się uratować nadmorską kolejkę, która od 2014 roku cieszy oko turystów na tarsie Gryfice - Pogorzelica.

W naszym Parku zobaczycie Państwo Nadmorską Kolej Wąskotorową w wersji dla skrzatów, czyli w skali 1:25. Nasz miniaturowy pociąg mknie po torach, odwiedzając wszystkie dworce na terenie Gminy Rewal - od Trzęsacza do Pogorzelicy.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 19:00, a zachowując bilet z Kolei Wąskotorowej otrzymacie Państwo 10% rabat.

Do zobaczenia

Rok szkolny dobiegł końca, więc wakacje czas zacząć. Tylko jak miło spędzić czas? Oczywiście w Parku Miniatur Latarni Morskich. Nasi animatorzy opowiedzą Państwu o pęknych polskich latarniach, o zabytkach Pomorza Zachodniego, a do tego zobaczą Państwo nasz wspaniały Dar Pomorza, czy zaginiony ORP Orzeł.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub sernik. A to wszystko w otoczeniu cudownej zieleni i pięknych kwiatów.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Prezentujemy Państwu nową miniaturę - wiatrak koźlak. Pochodzący z 1848 roku drewniany wiatrak został przywieziony do Niechorza z Orkowa w powiecie śremskim. Koźlak ma wysokość 12,5 metra, a rozpiętość skrzydeł osiąga 18 m. Został stawiony w tym samym miejsc, w którym przed wojną stał podobny wiatrak, niestety zniszczony. O historii i zasadzie działania wiatraka opowiedzą Państwu nasi animatorzy

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

409 wpisów - strona 1/28