Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 18:00

Skala 1:1

Aktualności

1 lipca 1896 r. do użytku oddano pierwszą linię kolei dojazdowych, łączącą Gryfice z Niechorzem. Był to jeden z ważniejszych sposobów lokomocji przed rozwinięciem się przemysłu samochodowego; miała służyć połączeniu małych miejscowości z większymi węzłami kolejowymi w celu transportu towarów i ludzi. Niestety, wraz z rozwojemtransportu samochodowego utrzymanie kolei dojazdowych stało się nieopłacalne, a nadmorska linia kolejowa zaczęła ulegać stopniowej dewastacji. Dzięki staraniom Gminy Rewal udało się uratować nadmorską kolejkę, która od 2014 roku cieszy oko turystów na tarsie Gryfice - Pogorzelica.

W naszym Parku zobaczycie Państwo Nadmorską Kolej Wąskotorową w wersji dla skrzatów, czyli w skali 1:25. Nasz miniaturowy pociąg mknie po torach, odwiedzając wszystkie dworce na terenie Gminy Rewal - od Trzęsacza do Pogorzelicy.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 19:00, a zachowując bilet z Kolei Wąskotorowej otrzymacie Państwo 10% rabat.

Do zobaczenia