Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 16:00

Nadmorska Kolej Wąskotorowa w miniaturze

Ratusz Miejski w Kołobrzegu

Aktualności

Jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Latarni Morskich było odsłonięcie przed Latarnią Morską w Niechorzu Pomnika Latarnika.

Twarz latarnika przedstawia oblicze Alfonsa Śmigielskiego - pierwszego polskiego latarnika w Niechorzu w latach 1948 - 1960. Ubiór został odwzorowany z munduru Urzędu Morskiego należącego do innego latarnika ? Stefana Brodnickiego. Na prawym ramieniu rzeźby latarnika znajduje się jaskółka, symbol wolności i marynarzy powracających do domu. Upamiętnia ona również fakt  stworzenia przez Alfonsa Śmigielskiego azylu ? lecznicy dla ptaków, które często podczas lotu, uderzały w szyby laterny, kalecząc przy tym skrzydła.

Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonała Irena Śmigielska, synowa pierwszego powojennego latarnika Alfonsa Śmigielskiego oraz Robert Kwieciński, obecny niechorski latarnik.