Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 18:00

Najnowsza atrakcja 2016 roku - Nadmorska Kolej Wąskotorowa w miniaturze

Dworzec w Trzęsaczu

Buczek mgłowy z wyspy Kobba Klintar

Skala 1:1

Ratusz Miejski w Kołobrzegu

Aktualności

Piękna przyroda i niezwykła feeria barw jaką zobaczyć można tylko jesienią zachęcają do odwiedzania Parku Miniatur Latarni Morskich. Może temperatury są nieco niższe niż latem, ale jesień nad morzem nieraz udowadniała, że potrafi być niezwykle pogodna i słoneczna. Przez cały rok nasze pociechy znajdą tu dla siebie mnóstwo okazji do zabawy, a dorośli czas na chwile relaksu. Serdecznie zapraszamy

Karol Mech już po raz kolejny zaskoczył nas swoimi zdolnościami artystycznymi. Niezwykle uzdolniony chłopiec w zeszłym roku wykonał pracę plastyczną ilustrującą  Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Tym razem dotarł do nas z plakatem przedstawiającym Park Mianiatur Latarni Morskich w Niechorzu. Jesteśmy zachwyceni dokładnością i staranością wykonania każdej z prac. Czekamy z niecierpliwością na kolejne pomysły.

Letnie wakacje powoli zbliżają się do końca. Nasza najnowsza miniatura wzbudza duże zainteresowanie, 
każdy kto w tym roku miał okazję jechać nadmorską kolejką wąskotorową, mógł również podziwiać jej 
miniaturę w naszym parku. Doskonale odwzorowane miniaturowe dworce oraz miniatura kolejki
czekają na Państwa codzinnie od 10:00 do 20:00

Latarnia morska w Niechorzu, określana jest mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, w tym roku przypada okrągły jubileusz latarni w Niechorzu kończy 150 lat.

Decyzja o budowie latarni morskiej w Niechorzu zapadła w 1860 roku. Latarnia została uruchomiona w grudniu 1866 roku. Wieża latarni została wybudowana z licowej cegły. W dolnej części ma przekrój czworokąta, natomiast w górnej, powyżej przybudówek ośmiokąta. Wierzchołek wieży wieńczy taras widokowy z balustradą. Na szczycie została umieszczona laterna, w której jako źródło światła wykorzystano aparat Fresnela.  Podczas działań wojennych w 1945 roku, pocisk artyleryjski zniszczył laternę, w której znajdowała się lampa i aparatura umożliwiająca świecenie latarni. Niemcy podczas wycofywania się założyli w budynku 8 ładunków wybuchowych, które zostały znalezione przez latarników po wyzwoleniu latarni (nie zdążyły detonować). Latarnia została odbudowana według dawnej dokumentacji, a jej ponowne uruchomienie nastąpiło 18 grudnia 1948 roku.

W Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu mogą Państwo podziwiać miniaturę latarni niechorskiej, która znajduje się u podnóża oryginału.

Wreszcie możemy przedstawić Państwu naszą najnowszą atrakcję - miniaturę Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Miniaturowe lokomotywy, parowozy już jeżdzą po torach, zachywycając naszych Gości. Wszystkie dworce: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelica odwzorowane zostały w skali 1:25. Po przejażdżce Kolejką Wąskotorową zapraszamy do obejrzenia jej w wersji  miniaturowej.

Park czynny codzinnie od 10:00 do 20:00.

 

Kosze plażowe cieszą się dużym powodzeniem, zaskakując oryginalnym designem, wygodnymi siedziskami oraz różnorodną kolorystyką. W Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, podczas spaceru po pięknym polskim wybrzeżu można się zrelaksować  w takich właśnie koszach. Możemy być pewni, że tego lata będą one królowały na polskich i zagranicznych plażach, zachęcając turystów do wypoczynku.

Dzień dziecka powinien być codziennie - twierdzą zgodnie maluchy, które tego dnia odwiedziły nasz Park.

Dziękujemy wszystkim małym i dużym dzieciom za przybycie i zachęcamy do odwiedzin naszego parku przez cały rok.

Przez ostatnie cztery lata staraliśmy się jak najlepiej umilić Państwu czas, każdego roku dla naszych Gości wzbogacaliśmy park o nowe eksponaty. Ale w tym roku zrobiliśmy wyjątkowy prezent naszym Gościom, na 120-lecie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej postanowiliśmy stworzyć miniature kolejki wąskotorowej wraz z dworcami. Nowe eksponaty już w czerwcu, będzie można podziwiać w naszym Parku. Jesteśmy zaszczyceni, że przez ostanie 4 lata udało nam się zebrać tak licznych przyjaciół - naszych Gości, którzy co roku wracjają do naszego Parku.

Archiwum aktualności