Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 17:00

Buczek mgłowy z wyspy Kobba Klintar

Skala 1:1

Ratusz Miejski w Kołobrzegu

Aktualności


Wszystkiego Najlepszego

w nadchodzącym Nowym 2022 Roku

życzą właściciele

Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

i Pałacowej Bawialni w Kowarach

oraz Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem!

Jest i ona - złota polska jesień. W tym roku rozpieszcza nas swoimi barwnymi kolorami i słoneczkiem, grzejącym jak latem. To idealna pogoda na spacery nad morzem, ale nie tylko. To świetna okazja, aby odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. W urokliwych barwach jesieni, ale jednocześnie w promieniach słońca, proponujemy Państwu spacer polskim wybrzeżem - śladem latarni morskich. Zobaczycie u nas Państwo nie tylko latarnie morskie z polskiego wybrzeża, ale również zabytki Pomorza Zachodniego.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00.

Niestety, wakacje 2021 dobiegły końca. Na szczęście wrzesień zapowiada się słoneczny, więc zachęcamy Państwa do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas pobytu w naszym Parku nie tylko skorzystacie Państwo z wrześniowych promieni słońca, ale również poznacie historie latarni morskich polskiego wybrzeża. A po spacerze można odpocząć w naszej kawiarni, delektując się pysznymi goframi i aromatyczną kawą.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 18:00.

"Dopóki bedzie ostatni żagiel na morzu, dopóty będą potrzebne latarnie morskie" -uważa Apoloniusz Łysejko, autor i znawca latarni morskich.

Od kilku lat w Polsce w trzecią niedzielę sierpnia obchodzimy "Światowy Dzień Latarnictwa". Choć rozwój techniki przyniósł zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa żeglugi, same latarnie to nie przeszłość. Uchodzą za najciekawsze obiekty morskiego dziedzictwa kulturowego i stanowią atrakcję turystyczną polskiego wybrzeża.

Wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, te istniejące i te których już nie ma, mogą Państwo zobaczyć w  jednym miejscu. Zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich na znakomitą edukacyjną wycieczkę. Dodatkową zachętą do zwiedzania latarni i odwiedzin w Parku niech będzie reportaż Polsat News "Raport na lato".

Link do reportażu: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/raport-16072021_6792926/

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 19:00

Jak ciekawie i aktywnie spędzać czas nad morzem, kiedy nie dopisuje pogoda? Zwiedzając latarnie morskie. Nad Bałtykiem jest ich 15, każda z nich jest inna, każda jest piękna, każdą warto, a nawet trzeba odwiedzić. Tych z Państwa, którzy nie mają możliwości wyprawy szlakiem latarni morskich zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich. O historii każdej latarni opowiedzą Państwu nasi animatorzy, a zachętą do zwiedzania latarni i odwiedzin w Parku niech będzie reportaż Polsat News "Raport na lato".

Link do reportażu: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/raport-16072021_6792926/

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 19:00

1 lipca 1896 r. do użytku oddano pierwszą linię kolei dojazdowych, łączącą Gryfice z Niechorzem. Był to jeden z ważniejszych sposobów lokomocji przed rozwinięciem się przemysłu samochodowego; miała służyć połączeniu małych miejscowości z większymi węzłami kolejowymi w celu transportu towarów i ludzi. Niestety, wraz z rozwojemtransportu samochodowego utrzymanie kolei dojazdowych stało się nieopłacalne, a nadmorska linia kolejowa zaczęła ulegać stopniowej dewastacji. Dzięki staraniom Gminy Rewal udało się uratować nadmorską kolejkę, która od 2014 roku cieszy oko turystów na tarsie Gryfice - Pogorzelica.

W naszym Parku zobaczycie Państwo Nadmorską Kolej Wąskotorową w wersji dla skrzatów, czyli w skali 1:25. Nasz miniaturowy pociąg mknie po torach, odwiedzając wszystkie dworce na terenie Gminy Rewal - od Trzęsacza do Pogorzelicy.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 19:00, a zachowując bilet z Kolei Wąskotorowej otrzymacie Państwo 10% rabat.

Do zobaczenia

Rok szkolny dobiegł końca, więc wakacje czas zacząć. Tylko jak miło spędzić czas? Oczywiście w Parku Miniatur Latarni Morskich. Nasi animatorzy opowiedzą Państwu o pęknych polskich latarniach, o zabytkach Pomorza Zachodniego, a do tego zobaczą Państwo nasz wspaniały Dar Pomorza, czy zaginiony ORP Orzeł.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub sernik. A to wszystko w otoczeniu cudownej zieleni i pięknych kwiatów.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Prezentujemy Państwu nową miniaturę - wiatrak koźlak. Pochodzący z 1848 roku drewniany wiatrak został przywieziony do Niechorza z Orkowa w powiecie śremskim. Koźlak ma wysokość 12,5 metra, a rozpiętość skrzydeł osiąga 18 m. Został stawiony w tym samym miejsc, w którym przed wojną stał podobny wiatrak, niestety zniszczony. O historii i zasadzie działania wiatraka opowiedzą Państwu nasi animatorzy

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Na swój, jak się okazało ostatni patrol ORP Orzeł wypłynął 23 maja 1940 roku.

12 czerwca 1940 r. Kierownictwo Marynarki Wojennej RP poinformowało, iż z braku jakichkolwiek wiadomości i nie powrócenia z patrolu w określonym terminie okręt należy uznać za stracony.

Poszukiwania zaginionej legendy prowadzone są od wielu, sprawdzane są różne hipotezy. Poszukiwania te prowadziły zarówno okręty Marynarki Wojennej, jak i ekspedycje cywilne. Niestety, wrak ORP Orzeł nadal nie został odnaleziony, chociaż upłynęło już 81 lat.

Na szczęście w naszym Parku można ORP Orzeł zobaczyć, oczywiście w skali 1:10.

Serdecznie zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Od 1 maja zapraszamy do zwiedzania Parku Miniatur. Już się za Wami stęskniliśmy i nie możemy się doczekać pierwszych Gości. W naszym Parku możecie czuć się bezpiecznie, zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych. Podczas spaceru zobaczycie miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w pięknej wiosennej odsłonie.

Archiwum aktualności