Witamy!

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o naszym Parku w Niechorzu. Oferujemy państwu spacer, który potrwa nie dłużej niż 45 minut, a przejdą państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Nasze miniatury zostały wykonane w skali 1:10.

  • 72-350 Niechorze, ul. Ludna 16
  • tel. 691 977 977
  • czynne codziennie przez cały rok:
  • 10:00 - 16:00

Skala 1:1

Aktualności
Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe, warto spędzić je aktywnie i ciekawie, najlepiej nad polskim morzem.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego wypoczynku i odwiedzenia naszego Parku Miniatur Latarni Morskich w czasie feri!
Postaramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Park czynny jest codziennie od godziny 10:00 - 16:00!

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkiego Najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia

oraz

szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym 2023 Roku

życzą właściciele

Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

i Pałacowej Bawialni w Kowarach

oraz Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu wraz z zespołem!

Zimowa odsłona naszych miniatur robi wrażenie!

Dlatego też uzbrojonych w czapki, rękawiczki i aparaty zapraszamy do odwiedzenia naszego Parku.

Park czynny jest codziennie od 10:00 do 16:00.

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Niestety, wakacje 2022 dobiegają końca ale na szczęście u nas w Parku Miniatur tego nie widać. Wrzesień zapowiada się ciepły i słoneczny, pogoda dopisuje, co pozwala cieszyć się z uroków lata i spędzać czas na świeżym powietrzu. A jeżeli ktoś z Państwa planuje jeszcze krótki wypad nad morze, to zapraszamy do Parku Miniatur w Niechorzu. W towarzystwie naszych animatorów możecie Państwo zwiedzić całe polskie wybrzeże, poznając historię latarni morskich i zabytków Pomorza Zachodniego.

Po spacerze zapraszamy do naszej kawiarni, gdzie czekają na Państwa przepyszne gofry i oczywiście aromatyczna kawa.

Zapraszamy codziennie od 10.00

Od kilku lat w Polsce w trzecią niedzielę sierpnia obchodzimy "Światowy Dzień Latarnictwa". Choć rozwój techniki przyniósł zmiany w dziedzinie bezpieczeństwa żeglugi, same latarnie to nie przeszłość. Uchodzą za najciekawsze obiekty morskiego dziedzictwa kulturowego i stanowią atrakcję turystyczną polskiego wybrzeża.

Wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, te istniejące i te których już nie ma, mogą Państwo zobaczyć w  jednym miejscu. Zapraszamy do Parku Miniatur Latarni Morskich na znakomitą edukacyjną wycieczkę. Dodatkową zachętą do zwiedzania latarni i odwiedzin w Parku niech będzie reportaż Polsat News "Raport na lato" oraz audycja w Jedynce Polskiego Radia.

Link do reportażu: https://www.polsatnews.pl/wideo-program/raport-16072021_6792926/

Link do audycji: https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3017247,Z-wizyta-w-Parku-Miniatur-Latarni-Morskich-w-Niechorzu

Zapraszamy serdecznie od 10:00 do 18:00

Z wizytą w Parku Miniatur gościła Jedynka Polskiego Radia. Zapraszamy do posłuchania.

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3017247,Z-wizyta-w-Parku-Miniatur-Latarni-Morskich-w-Niechorzu

Zwiedzając nasz Park, możecie podziwiać Państwo wszystkie latarnie morskie z polskiego wybrzeża. Wykonane są one w skali 1:10, dzięki czemu dojrzeć można wszystkie szczegóły i zachwycać się ich pięknem.

A po zwiedzaniu zapraszamy Państwa do naszego sklepu z pamiątkami, gdzie można zakupić ręcznie wykonane ceramiczne figurki latarni morskich.

Serdecznie zapraszamy od 10:00 do 18:00

Dar Pomorza to trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r., który od lat 30. XX w. do lat 80. służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni. Pod polską banderą ?Dar Pomorza?odbył 102 rejsy szkolne, zasłynął jako pierwszy statek w dziejach polskiej bandery handlowej, który opłynął dookoła świat oraz wyszkolił 13 384 studentów.

40 lat temu, dokładnie 4 lipca 1982 roku Dar Pomorza został formalnie wycofany ze służby, a banderę przeniesiono na Dar Młodzieży.Obecnie jako statek-muzeum, cumujący przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim, jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Imponująca sylwetka żaglowca stanowi element na stałe wpisany w miejski krajobraz Gdyni, zaś wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwala poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej.

W naszym Parku możecie Państwo nie tylko zobaczyć Dar Pomorza w skali 1:10 i poznać jego historię od naszych animatorów, ale również również zakupić pamiątki w postaci magnesów lub modeli żaglowca.

Zapraszamy codziennie od 10: do 18:00

Jak co roku, do naszego Parku zawitał nowy model. Tym razem jest to Trębaczka Mgłowa w skali 1:1.

Od zarania dziejów sygnały dźwiękowe ułatwiały statkom i kutrom rybackim żeglugę w warunkach ograniczonej widoczności. Aby ułatwić mężom powrót do domu, ich żony z całymi rodzinami wychodziły na brzeg morza i dźwiękiem trąbki wskazywały im bezpieczną drogę powrotną.

O historii i szczegółach funkcjonowania opowiedzą Państwu nasi animatorzy.

Serdecznie zaprawszamy od 10:00 do 17:00

Jeśli planujesz wycieczkę nad polskie morze, koniecznie odwiedź nasz miniaturowy park. Nasi animatorzy opowiedzą Państwu o pęknych polskich latarniach, o zabytkach Pomorza Zachodniego, a do tego zobaczą Państwo nasz wspaniały Dar Pomorza, czy zaginiony ORP Orzeł. Ponadto na terenie parku można podziwiać unikalne repliki średniowiecznej latarni morskiej czyli Blizy lub gigantycznego buczka mgłowego z wyspy Kobba Klintar. Nie można zapomnieć o miniaturowej nadmorskiej kolei wąskotorowej.

A po spacerz zapraszamy do naszej kawiarni na pyszną kawę, do której znakomitym dodatkiem będą pyszne gofry lub sernik. A to wszystko w otoczeniu cudownej zieleni i pięknych kwiatów.

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 17:00

Archiwum aktualności